Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu wzór

(1 opinia klienta)

17 

Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu – podobnie jak rezygnacja z funkcji członka zarządu – powinna zostać złożona na ręce wspólników. Prezes może złożyć stosowne oświadczenie osobiście lub pisemnie, przesyłając listy na adresy wskazane w KRS. Przed złożeniem rezygnacji prezes powinien zapoznać się z umową spółki i sprawdzić, czy opisuje ona procedurę rezygnacji z funkcji członka zarządu.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest złożenie rezygnacji w formie pisemnej i zebranie podpisów od wspólników, do których kierowana jest rezygnacja. Pismo można sporządzić w oparciu o nasz wzór rezygnacji z funkcji prezesa zarządu, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy takiego pisma. 

Zasadniczo, złożenie rezygnacji z funkcji prezesa zarządu powinno skutkować podjęciem uchwały odwołującej członka zarządu z funkcji prezesa. W praktyce wspólnicy nie zawsze mają możliwość zgromadzenia się i podjęcia takiej uchwały w krótkim czasie. Należy wiedzieć jednak, że nie ma to wpływu na skuteczność złożonej rezygnacji.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu wzór

  1. Kajetan Rogalski

    Wszystko jak najbardziej w porządku, szybka wysyłka na maila, dobrze opracowany i kompletny wzór pisma.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-funkcji-prezesa-zarzadu-wzor
Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu wzór
17