Rezygnacja z funkcji prezesa OSP – wzór

17 

Prezes OSP reprezentuje OSP i kieruje pracami zarządu. Wygaśnięcie takiej funkcji następuje na skutek złożenia pisemnej rezygnacji, skierowanej do zarządu OSP. Rezygnacja z funkcji prezesa OSP to nic innego jak pisemne oświadczenie woli o chęci rezygnacji z zajmowanego stanowiska.

Składając takie oświadczenie, warto uważać na to, aby nie było ono rezygnacją całkowitą – rezygnacją z członkostwa w OSP. Do przygotowania stosownego pisma można wykorzystać wzór rezygnacji z funkcji prezesa OSP, który zawiera już odpowiednio sformułowane oświadczenie woli. 

Rezygnacja z funkcji prezesa OSP nie wymaga uzasadnienia, choć sam prezes może uwzględnić je w swoim piśmie. Najczęściej rezygnacja z funkcji kierowniczej umotywowana jest natomiast zbyt dużą ilością obowiązków i zbyt dużą odpowiedzialnością związaną z pracą na danym stanowisku. Może wynikać także z pogarszającego się stanu zdrowia.

Rezygnację z funkcji prezesa OSP można złożyć w każdym czasie. Zarząd ma obowiązek zaakceptować ją bez względu na przyczyny rezygnacji prezesa. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z funkcji prezesa OSP – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-funkcji-prezesa-osp-wzor
Rezygnacja z funkcji prezesa OSP - wzór
17