Rezygnacja ze szkoły średniej – wzór

17 

Rezygnację ze szkoły średniej może złożyć jedynie uczeń pełnoletni – jeśli jest to rezygnacja całkowita – ponieważ zgodnie z przepisami obowiązek nauki trwa do momentu ukończenia przez dziecko 18. roku życia. Natomiast rezygnację z liceum, technikum czy szkoły zawodowej w celu zmiany szkoły średniej ma prawo złożyć każdy pełnoletni i niepełnoletni uczeń, przy czym ten drugi musi być reprezentowany przez swoich rodziców lub opiekunów prawnych. 

Należy pamiętać, że rezygnacja ze szkoły zawsze przyjmuje formę pisemną i zawsze powinna być skierowana na ręce dyrektora placówki. Oznacza to, że wypełniony wzór rezygnacji ze szkoły średniej składa się w sekretariacie szkoły, osobiście lub listownie.

Jeśli rezygnacja ze szkoły średniej nie jest całkowita – uczeń planuje zmienić szkołę i kontynuować naukę – to równolegle należy złożyć wniosek o przyjęcie do innej placówki. Oznacza to również konieczność odebrania z dotychczasowej szkoły wszystkich istotnych dokumentów, takich jak świadectwo czy dokumentacja medyczna.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły średniej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-sredniej-wzor
Rezygnacja ze szkoły średniej - wzór
17