Rezygnacja z funkcji Wicedyrektora Szkoły wzór

17 

Każdy pracownik systemu oświaty ma prawo zrezygnować z pełnionej funkcji kierowniczej. Dotyczy to również wicedyrektora szkoły, który może zostać odwołany przez kierującego placówką na swój własny wniosek. Rezygnacja z funkcji wicedyrektora szkoły skierowana jest więc do dyrektora, który następnie odwołuje wicedyrektora z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. 

Do przygotowania pisemnej rezygnacji zastępca dyrektora może wykorzystać wzór rezygnacji z funkcji wicedyrektora szkoły, który uwzględnia przede wszystkim odpowiednie oświadczenie woli. Przepisy nie regulują bowiem szczegółowo, jakie elementy powinno zawierać tego typu pismo. 

Co ważne, rezygnacja z funkcji wicedyrektora szkoły nie wymaga uzasadnienia i nie może zostać odrzucona przez dyrektora. Można też wycofać taką rezygnację, ale akceptacja wycofania rezygnacji uzależniona jest już jedynie od dobrej woli kierującego placówką. Po złożeniu rezygnacji i odwołaniu wicedyrektora ze skutkiem następującym po upływie 3 miesięcy – były wicedyrektor pozostaje pracownikiem szkoły, ale nie pełni funkcji kierowniczej.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z funkcji Wicedyrektora Szkoły wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-funkcji-wicedyrektora-szkoly-wzor
Rezygnacja z funkcji Wicedyrektora Szkoły wzór
17