Rezygnacja z funkcji Dyrektora wzór

17 

Kierujący placówką składa rezygnację z funkcji dyrektora na ręce organu prowadzącego, czyli wójta, burmistrza, prezydenta miasta, zarządu powiatu lub zarządu województwa. Jego rezygnacja nie może być kwestionowana. Decyzja nie wymaga także uzasadnienia. 

Rezygnacja z funkcji dyrektora szkoły ma swój skutek dopiero w momencie odwołania dyrektora przez organ prowadzący. Od momentu odwołania dyrektora liczony jest 3-miesięczny okres wypowiedzenia, który obowiązuje w przypadku rezygnacji z pełnienia funkcji kierowniczej.

Przepisy nie określają, jakie elementy powinna zawierać rezygnacja kierującego placówką. Przyjmuje się zatem, że wystarczające jest ujęcie w niej odpowiedniego oświadczenia woli oraz podpisu. Dokument można przygotować w oparciu o wzór rezygnacji z funkcji dyrektora, uzupełniając druk odpowiednimi danymi.

Warto pamiętać, że okres wypowiedzenia ze stanowiska dyrektora szkoły liczony jest w pełnych miesiącach kalendarzowych od miesiąca następującego po miesiącu odwołania, a nie rezygnacji. Natomiast organ prowadzący nie jest ograniczony żadnym terminem odwołania dyrektora.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z funkcji Dyrektora wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-funkcji-dyrektora-wzor
Rezygnacja z funkcji Dyrektora wzór
17