Rezygnacja ze szkoły policealnej wzór

17 

Nauka w szkołach policealnych nie jest obowiązkowa i odbywa się na podstawie zawartej ze słuchaczem umowy o kształcenie. Z tego względu uczeń szkoły policealnej ma pełne prawo w dowolnym momencie zrezygnować z dalszego kształcenia. Rezygnacja ze szkoły policealnej to wypowiedzenie umowy o kształcenie.

Uzasadnieniem takiej rezygnacji może być między innymi chęć podjęcia studiów czy chęć podjęcia pracy. Możliwość złożenia rezygnacji nie jest jednak uzależniona od zasadności uzasadnienia wypowiedzenia umowy.

Warto pamiętać, że wypowiedzenie umowy zawsze przyjmuje formę pisemną pod rygorem nieważności. Rezygnację najłatwiej jest przygotować w oparciu o nasz wzór rezygnacji ze szkoły policealnej, który uwzględnia odpowiednie oświadczenie woli słuchacza.

Pismo można złożyć osobiście w sekretariacie lub przesłać pocztą za potwierdzeniem odbioru. Termin złożenia wypowiedzenia ma duże znaczenie w kontekście rozliczania opłat za świadczenie usług przez szkołę, dlatego należy dopilnować, aby w momencie rezygnacji placówka wydała słuchaczowi potwierdzenie przyjęcia wypowiedzenia wraz z datą. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły policealnej wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-policealnej-wzor
Rezygnacja ze szkoły policealnej wzór
17