Wzór rezygnacji ze szkoły policealnej

17 

Nauka w szkole policealnej dotyczy osób dorosłych i nie jest obowiązkowa. Odbywa się na podstawie zawartej ze słuchaczem umowy o kształcenie, a to oznacza, że można w dowolnym momencie przerwać ją i umowę wypowiedzieć. Rezygnacja ze szkoły policealnej może wiązać się z obowiązkiem zachowania okresu wypowiedzenia, a ten z opłatami za obejmujący okres wypowiedzenia miesiąc nauki. 

Należy pamiętać, że wypowiedzenie umowy ze szkołą policealną musi przyjmować formę pisemną. Dokument warto przygotować w oparciu o nasz wzór rezygnacji ze szkoły policealnej, składając go następnie w sekretariacie placówki lub przesyłając go pocztą na adres szkoły. Warto uzyskać przy tym potwierdzenie złożenia wypowiedzenia wraz z datą przyjęcia dokumentów – od tego momentu liczony jest okres wypowiedzenia.

Rezygnacja ze szkoły policealnej może nastąpić w dowolnym czasie. Najkorzystniej jest jednak złożyć ją przed kolejnym okresem rozliczeniowym, na przykład przed rozpoczęciem semestru. Pismo nie wymaga uzasadnienia, ale można powołać się w nim na chęć rozpoczęcia studiów czy podjęcia pracy zarobkowej.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór rezygnacji ze szkoły policealnej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-rezygnacji-ze-szkoly-policealnej
Wzór rezygnacji ze szkoły policealnej
17