Oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii wzór

(1 opinia klienta)

17 

Rezygnacji z lekcji religii w szkole można dokonać na każdym etapie nauczania i w dowolnym momencie w trakcie roku szkolnego. Jeśli rodzic nie chce, aby jego dziecko uczęszczało na takie zajęcia, składa oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii w formie pisemnej. Uczeń nie powinien ponosić z tego tytułu żadnych negatywnych konsekwencji.

Jeśli pełnoletni uczeń lub rodzice dziecka niepełnoletniego złożą oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii przed terminem klasyfikacji rocznej, uzyskane przez ucznia oceny śródroczne nie będą brane pod uwagę. Dziecko nie otrzyma na koniec roku oceny z tego przedmiotu, a na jego świadectwie w miejscu religii lub etyki umieszczana będzie pozioma kreska.

Warto pamiętać, że rezygnacja z religii powinna być skierowana do dyrektora szkoły. Pismo można przygotować w oparciu o nasz wzór oświadczenia o rezygnacji z lekcji religii. Podanie nie wymaga żadnego uzasadnienia. Szkoła nie może natomiast takiej decyzji kwestionować. Ma obowiązek przyjąć rezygnację, jeśli jest właściwie sporządzona.

Opis
Opinie (1)

Religia w szkołach nie jest przedmiotem obowiązkowym. Uczeń może zadecydować, czy będzie uczęszczał na lekcje religii, czy na lekcje etyki. Może też nie wybierać żadnego z tych przedmiotów – wtedy ma godzinę wolną od zajęć, którą zwykle zobowiązany jest spędzić w szkole. Oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii składa na ręce dyrektora uczeń pełnoletni lub rodzice/opiekunowie prawni dziecka niepełnoletniego. 

Warto pamiętać, że rezygnacja z lekcji religii nie może być utrudniona. Nie powinna też wiązać się z jakimikolwiek konsekwencjami dla ucznia czy rodziców. Pismo można przygotować w oparciu o wzór oświadczenia o rezygnacji z lekcji religii, który należy złożyć w szkole – w dowolnym terminie, nawet w trakcie roku szkolnego. 

Oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii nie wymaga żadnego uzasadnienia. Dyrekcja szkoły nie może oczekiwać od rodziców czy dorosłego ucznia składania wyjaśnień w związku z taką rezygnacją. Jedynym skutkiem nieuczęszczania na religię jest brak oceny z tego przedmiotu na świadectwie szkolnym. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór oświadczenia o rezygnacji z lekcji religii, który pobierzesz na samej górze.

1 opinia dla Oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii wzór

  1. Olga Toczyńska

    dokument kompletny, trzeba jedynie wpisać dane dziecka i swoje.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-rezygnacji-z-lekcji-religii-wzor
Oświadczenie o rezygnacji z lekcji religii wzór
17