Rezygnacja ze stanowiska pracy wzór

17 

Rezygnacja ze stanowiska pracy nie powinna być mylona z całkowitą rezygnacją z zatrudnienia w danym miejscu pracy. Z tego względu odpowiednie pismo do pracodawcy warto przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór rezygnacji ze stanowiska pracy. Najczęściej taka prośba wiąże się z chęcią powrotu na niższe stanowisko po awansie, ale może dotyczyć także zmiany stanowiska na poziomie równorzędnym.

Należy pamiętać, że rezygnacja ze stanowiska pracy może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga uzyskania zgody pracodawcy i zawarcia porozumienia, czyli aneksu zmieniającego do umowy o pracę. W przypadku braku zgody pracodawcy, rezygnacja może odbyć się jedynie w formie wypowiedzenia umowy z propozycją zawarcia nowej umowy na innych warunkach. 

Warto mieć na uwadze, że to, czy rezygnacja ze stanowiska pracy zostanie przez pracodawcę uzasadniona, zależy w głównej mierze od uzasadnienia pisma przez pracownika. W przypadku chęci rezygnacji z awansu rozsądnymi argumentami mogą okazać się między innymi zły stan zdrowia czy nieradzenie sobie ze stresem.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze stanowiska pracy wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-stanowiska-pracy-wzor
Rezygnacja ze stanowiska pracy wzór
17