Podanie o zmianę stanowiska pracy ze względu na stan zdrowia – wzór

17 

Pracownik, który chce pracować na innym stanowisku, prośbę w tej sprawie powinien skierować do swojego pracodawcy na piśmie. Takie pismo może być uzasadnione różnymi argumentami, jednak jednym z najbardziej obiektywnych będzie powołanie się na stan zdrowia – pogarszający się w związku z warunkami panującymi na danym stanowisku.

Należy wiedzieć, że prośba o przeniesienie na inne stanowisko nie zawsze musi zostać przez pracodawcę rozpatrzona pozytywnie. Natomiast w przypadku, kiedy wnioskodawca powołuje się na wystąpienie objawów choroby zawodowej w związku z pracą na danym stanowisku, przełożony ma już obowiązek przesunąć go na inne stanowisko. 

Co ważne, podanie o zmianę stanowiska pracy ze względu na stan zdrowia będzie uzasadnione, jeśli pracownik jest w stanie wykazać, że do pogorszenia jego stanu zdrowia doszło w wyniku choroby zawodowej. W takiej sytuacji osoba zatrudniona ma prawo zostać przeniesioną na takie stanowisko, na którym nie będzie już narażona na działanie czynników szkodliwych. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o zmianę stanowiska pracy ze względu na stan zdrowia, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o zmianę stanowiska pracy ze względu na stan zdrowia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-zmiane-stanowiska-pracy-ze-wzgledu-na-stan-zdrowia-wzor
Podanie o zmianę stanowiska pracy ze względu na stan zdrowia - wzór
17