Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko – wzór

17 

Ustalenie indywidualnego czasu pracy to korzystne rozwiązanie, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy muszą osobiście odprowadzać dziecko do szkoły i odbierać je po zajęciach.

Aby było to możliwe, często konieczne jest złożenie do pracodawcy wniosku o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko. Jeśli takie podanie jest odpowiednio umotywowane, pracodawca powinien zgodzić się na ustalenie indywidualnego harmonogramu pracy pod warunkiem, że nie będzie to sprzeczne z interesami zakładu pracy.

Warto pamiętać, że wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko nie zobowiązuje pracodawcy do wyrażenia zgody na taką zmianę.

Przepisy przewidują jedynie konieczność zaakceptowania wniosku pracownika o zmianę godzin pracy w przypadku, kiedy prośba ta dotyczy sprawowania opieki nad dzieckiem wymagającym szczególnej opieki, chorym czy niepełnosprawnym. 

Co ważne, wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko nie musi dotyczyć jedynie innej godziny rozpoczynania i kończenia pracy. Może sprowadzać się do ustalenia przerywanego czasu pracy czy ruchomego czasu pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Podanie o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko należy sporządzić w formie pisemnej.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmiane-godzin-pracy-ze-wzgledu-na-dziecko-wzor
Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dziecko - wzór
17