Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd – wzór

17 

Każdy pracownik może wnioskować do pracodawcy o zmianę godzin pracy, czyli o ustalenie indywidualnego czasu pracy, bądź ruchomego czasu pracy.

Bardzo często taki wniosek umotywowany jest kwestiami związanymi z dojazdem, zwłaszcza niedogodnym połączeniem komunikacji publicznej i rozkładem jazdy, który nie pokrywa się z godzinami pracy pracownika.

Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd pracodawca może, ale nie musi rozpatrzyć pozytywnie. Wiele zależy tutaj od charakteru pracy wykonywanej przez pracownika oraz od tego, jak taka zmiana wpłynie na funkcjonowanie zakładu pracy.

Należy pamiętać, że jeśli wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd zostanie uwzględniony, to strony muszą wprowadzić takie zmiany do umowy o pracę za pomocą nowej umowy lub aneksu, czyli porozumienia zmieniającego. 

W ramach wprowadzonych zmian godzin pracy pracownik i pracodawca powinni ustalić, o której osoba zatrudniona ma zaczynać i kończyć pracę. Z kolei w przypadku ruchomego czasu pracy strony ustalają jedynie przedział czasowy, w trakcie którego pracownik powinien stawić się w zakładzie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zmiane-godzin-pracy-ze-wzgledu-na-dojazd-wzor
Wniosek o zmianę godzin pracy ze względu na dojazd - wzór
17