Prośba o zmianę stanowiska pracy – wzór

17 

Zmiana stanowiska pracy pracownika może sprowadzać się do awansu lub degradacji, a także do zmiany stanowiska na stanowisko równorzędne. Jeśli pracownik czuje, że utknął w miejscu i nie ma szans na dalszy rozwój lub gdy nie radzi sobie na zajmowanym aktualnie stanowisku, może wystosować do pracodawcy prośbę o jego zmianę.

Oficjalna prośba o zmianę stanowiska pracy może, ale nie musi zostać rozpatrzona pozytywnie przez przełożonego. Warto więc starannie ją uzasadnić.

Jeśli prośba o zmianę stanowiska pracy dotyczy awansu, pracownik powinien podkreślić w niej swoje atuty – kwalifikacje, doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia. W przypadku prośby o zmianę stanowiska na niższe może powołać się zaś na zbyt dużą odpowiedzialność czy silny stres, a nawet na brak czasu dla rodziny. 

Jeżeli prośba pracownika o zmianę stanowiska pracy zostanie rozpatrzona pozytywnie, strony mogą zawrzeć porozumienie zmieniające, które pozwoli im wprowadzić stosowne zmiany do obowiązującej umowy – zmiany warunków świadczenia pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o zmianę stanowiska pracy, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o zmianę stanowiska pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-zmiane-stanowiska-pracy-wzor
Prośba o zmianę stanowiska pracy - wzór
17