Odmowa zmiany stanowiska pracy – wzór

17 

Zmiana stanowiska pracy może dotyczyć awansu lub degradacji, a także przeniesienia równoległego. Stanowisko pracy jest jednak jednym z warunków świadczenia pracy, dlatego wymaga wprowadzenia stosownej zmiany do umowy o pracę.

Taką zmianę można wprowadzić za pomocą aneksu – za porozumieniem stron. Kiedy jednak pracownik nie wyraża zgody na zmianę stanowiska, pracodawca wprowadza takie zmiany za pomocą wypowiedzenia zmieniającego. 

W przypadku otrzymania wypowiedzenia zmieniającego stanowisko pracy pracownik może odmówić przyjęcia nowych warunków pracy za pomocą odpowiedniego oświadczenia woli w formie pisemnej.

Jego odmowa zmiany stanowiska pracy powinna zostać złożona w terminie do połowy okresu wypowiedzenia lub do końca okresu wypowiedzenia, jeśli nie został on poinformowany o takim terminie. 

Co ważne, odmowa zmiany stanowiska pracy skutkuje całkowitym rozwiązaniem stosunku pracy – zmienia wypowiedzenie zmieniające w wypowiedzenie definitywne. Jeśli zaś to pracownik wychodzi z inicjatywą zmiany stanowiska, a pracodawca nie wyraża zgody na takie rozwiązanie, wypowiedzenie zmieniające nie znajduje zastosowania. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy zmiany stanowiska pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa zmiany stanowiska pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-zmiany-stanowiska-pracy-wzor
Odmowa zmiany stanowiska pracy - wzór
17