Prośba o wydanie świadectwa pracy – wzór

17 

Zasadniczo, świadectwo pracy powinno być wydawane po zakończeniu stosunku pracy bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku w tej sprawie. To obowiązkiem pracodawcy jest wydanie takiego dokumentu w terminie. Jeśli jednak przełożony zdecyduje się na wydawanie łącznych świadectw pracy, pisemna prośba o wydanie świadectwa może okazać się konieczna. 

Łączone świadectwa pracy wydaje się pracownikom, którzy pozostają w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na przykład na okres próbny czy umowę o pracę na czas określony.

Pracodawca takim osobom może wydać świadectwo obejmujące okresy zatrudnienia umów terminowych za okres do 24 miesięcy. Jeżeli jednak pracownik ma taką potrzebę, może w dowolnym momencie wystąpić z prośbą o wydanie świadectwa pracy dotyczącego zakończonego okresu zatrudnienia. 

Pracodawca powinien wydać świadectwo pracy w terminie 7 dni, licząc od dnia otrzymania prośby o wydanie świadectwa pracy od pracownika. Co ważne, wydania takiego dokumentu nie może warunkować żadnymi rozliczeniami z pracownikiem.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o wydanie świadectwa pracy, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o wydanie świadectwa pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-wydanie-swiadectwa-pracy-wzor
Prośba o wydanie świadectwa pracy - wzór
17