17 zł
Pracownik ma prawo wystąpić z wnioskiem o sprostowanie świadectwa pracy w ciągu 14 dni od otrzymania dokumentu, a także w terminie późniejszym, jeśli zauważy nieprawidłowości w treści świadectwa pracy.
Pracodawca powinien odpowiedzieć na taki wniosek w ciągu 7 dni – akceptując go lub odrzucając. W przypadku sprostowania lub uzupełnienia świadectwa pracy pracodawca wydaje pracownikowi nowe świadectwo pracy z datą bieżącą, sporządzone zgodnie z aktualnym wzorem. Do świadectwa dołącza też pismo przewodnie.
Sprostowanie świadectwa pracy to nowy dokument z datą bieżącą – nieoznaczony jako kopia. W momencie jego sporządzenia, pracodawcy zaleca się przygotować notatkę służbową.
Natomiast do samego sprostowania przełożony dołącza pismo przewodnie do sprostowania świadectwa pracy, czyli dokument, w którym przełożony wskazuje zarówno przyczynę sporządzenia sprostowania, jak i sposób, w jaki dokument został „poprawiony”. Pismo przewodnie powinno zawierać zatem spis zmian wprowadzonych w nowym świadectwie pracy względem świadectwa oryginalnego.
Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór pisma przewodniego do sprostowania świadectwa pracy, klikając poniższy przycisk:
Janusz Wudyka –
pismo przewodnie opracowano dostatecznie dobrze, mogę polecić
aneta T –
polecam