Pismo przewodnie do sprostowania świadectwa pracy – wzór

(2 opinie klientów)

17 

Pracownik ma prawo wystąpić z wnioskiem o sprostowanie świadectwa pracy w ciągu 14 dni od otrzymania dokumentu, a także w terminie późniejszym, jeśli zauważy nieprawidłowości w treści świadectwa pracy.

Pracodawca powinien odpowiedzieć na taki wniosek w ciągu 7 dni – akceptując go lub odrzucając. W przypadku sprostowania lub uzupełnienia świadectwa pracy pracodawca wydaje pracownikowi nowe świadectwo pracy z datą bieżącą, sporządzone zgodnie z aktualnym wzorem. Do świadectwa dołącza też pismo przewodnie. 

Sprostowanie świadectwa pracy to nowy dokument z datą bieżącą – nieoznaczony jako kopia. W momencie jego sporządzenia, pracodawcy zaleca się przygotować notatkę służbową.

Natomiast do samego sprostowania przełożony dołącza pismo przewodnie do sprostowania świadectwa pracy, czyli dokument, w którym przełożony wskazuje zarówno przyczynę sporządzenia sprostowania, jak i sposób, w jaki dokument został „poprawiony”. Pismo przewodnie powinno zawierać zatem spis zmian wprowadzonych w nowym świadectwie pracy względem świadectwa oryginalnego. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór pisma przewodniego do sprostowania świadectwa pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (2)

.

2 opinie dla Pismo przewodnie do sprostowania świadectwa pracy – wzór

  1. Janusz Wudyka

    pismo przewodnie opracowano dostatecznie dobrze, mogę polecić

  2. aneta T

    polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-przewodnie-do-sprostowania-swiadectwa-pracy-wzor
Pismo przewodnie do sprostowania świadectwa pracy - wzór
17