Skarga do PIP o niewydanie świadectwa pracy – wzór

17 

Jak napisać skargę do PIP na niewydanie świadectwa pracy? jako pracownikowi, przysługuje Ci prawo do złożenia skargi do Państwowej Inspekcji Pracy jeśli uważasz, że Twoje prawa jako pracownika zostały naruszone.

W treści skargi, oprócz danych Twoich, pracodawcy i organu, do którego kierujesz skargę, należy opisać sytuację, która jest podstawą do złożenia skargi. Należy więc wskazać, że pracodawca nie wydał nam świadectwa pracy, co jest jego prawnym obowiązkiem wynikającym z przepisów Prawa Pracy.

Jeśli zgłoszenie do państwowej inspekcji pracy o niewydanie świadectwa pracy będzie spełniać wszystkie formalne wymogi, pracownik PIP przyjmie skargę i zapozna się z jej treścią, podejmując w dalszym etapie odpowiednie kroki. Zatem skarga do PIP o niewydanie świadectwa pracy skutkować może kontrolą pracodawcy, pisemnym ponagleniem, a nawet sprawą w Sądzie Pracy.

Chcąc ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór skargi do PIP o niewydanie świadectwa pracy, którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga do PIP o niewydanie świadectwa pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-do-pip-o-niewydanie-swiadectwa-pracy-wzor
Skarga do PIP o niewydanie świadectwa pracy - wzór
17