Skarga do PIP brak wynagrodzenia – wzór

17 

Termin i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia dla pracownika powinny zostać wskazane przez pracodawcę w regulaminie pracy lub w informacji o warunkach zatrudnienia, ewentualnie w samej umowie o pracę.

Jeśli pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia w terminie, pracownik może zgłosić sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy, do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub do sądu pracy. W pierwszej kolejności zaleca się jednak wnieść skargę do PIP. 

Skarga do PIP na brak wynagrodzenia powinna być skargą imienną. W piśmie należy zawrzeć jak najwięcej informacji, w tym zwłaszcza określenie wysokości zaległego wynagrodzenia i oznaczenie czasu trwania zwłoki.

Skarga powinna zostać rozpatrzona w ciągu 30 dni. Z reguły skutkuje ona wszczęciem postępowania kontrolnego. PIP ma możliwość zobowiązania pracodawcy do wypłaty zaległego wynagrodzenia.

Może też ukarać pracodawcę grzywną, a nawet skierować do sądu pracy dodatkowy wniosek o ukaranie. W najgorszym wypadku, pracodawca za niewypłacanie wynagrodzeń może zostać ukarany karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór skargi do PIP na brak wynagrodzenia , klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga do PIP brak wynagrodzenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-do-pip-brak-wynagrodzenia-wzor
Skarga do PIP brak wynagrodzenia - wzór
17