Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa pracy wzór

17 

Świadectwo pracy to bardzo ważny dokument, niezbędny między innymi do wyliczenia stażu pracy i ustalenia przysługujących pracownikowi uprawień.

Jeśli dojdzie do zagubienia czy zniszczenia takiego dokumentu, pracownik może ubiegać się o wydanie duplikatu, a właściwie kopii świadectwa pracy. Wniosek w tej sprawie powinien skierować do swojego byłego pracodawcy, a jeśli jest to niemożliwe (zakład pracy już nie istnieje) to do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Co ważne, wniosek o wydanie duplikatu świadectwa pracy musi zawierać kilka niezbędnych elementów formalnych, takich jak imię i nazwisko pracownika, numer PESEL, okres zatrudnienia i adres, na który dokument ma zostać przesłany. 

Jeśli pracodawca uwzględni wniosek o wydanie duplikatu świadectwa pracy, sporządzi nowy dokument zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi. 

Aby duplikat był ważny, musi znaleźć się na nim data wystawienia oryginału świadectwa oraz data wystawienia nowego dokumentu, a także podpis – najlepiej tej samej osoby, która podpisywała oryginał świadectwa. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wydanie duplikatu świadectwa pracy, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa pracy wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wydanie-duplikatu-swiadectwa-pracy-wzor
Wniosek o wydanie duplikatu świadectwa pracy wzór
17