Rezygnacja ze stanowiska Wicedyrektora Szkoły – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Wicedyrektor może w dowolnym momencie zrezygnować z pełnienia funkcji kierowniczej, jednocześnie pozostając nauczycielem pracującym w danej szkole. Rezygnację ze stanowiska wicedyrektora szkoły przyjmuje dyrektor kierujący placówką. Dyrektor odwołuje wicedyrektora, zachowując przy tym 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Możliwe jest także wcześniejsze zakończenie współpracy za porozumieniem stron.

Rezygnacja ze stanowiska wicedyrektora szkoły powinna przyjmować formę pisemną. Przepisy nie określają, jakie elementy ma zawierać takie pismo, dlatego wystarczające jest zawarcie w nim oświadczenia woli o rezygnacji z pełnionej funkcji. Dokument można przygotować też w oparciu nasz o wzór rezygnacji ze stanowiska wicedyrektora szkoły.

Rezygnacja nie wymaga uzasadnienia i nie może zostać odrzucona. Warto wspomnieć również, że dyrektor szkoły dokonuje odwołania wicedyrektora po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły i rady pedagogicznej. Wicedyrektor może odwołać swoją rezygnację, ale dyrektor nie ma obowiązku przyjęcia wycofania rezygnacji.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Rezygnacja ze stanowiska Wicedyrektora Szkoły – wzór

  1. Łukasz W.

    szybka wysyłka, pismo edytowalne, polecam dokument

    • Grzegorz Szwaciński

      Wysyłka pisma odbywa się w pełni automatycznie, dziękujemy za polecenie!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-stanowiska-wicedyrektora-szkoly-wzor
Rezygnacja ze stanowiska Wicedyrektora Szkoły - wzór
17