Rezygnacja z dofinansowania – wzór

17 

Rezygnacja z dofinansowania jest uzasadniona w przypadku, kiedy w trakcie realizacji danego projektu wystąpią okoliczności uniemożliwiające kontynuowanie prac czy też czyniące projekt niecelowym. Osoba, której przyznano dofinansowanie – tak zwany beneficjent – może rozwiązać umowę o dofinansowanie poprzez złożenie pisemnej rezygnacji. Beneficjent ma jednak obowiązek szczegółowego uzasadnienia podjętej decyzji. 

Co ważne, niezależnie od przyczyny, w przypadku rezygnacji z dofinansowania beneficjent ma obowiązek dokonania zwrotu otrzymanych już środków, często wraz z odsetkami. Wyjątkiem od tej zasady jest rezygnacja, która następuje przed wypłatą jakichkolwiek środków.

Przygotowanie oświadczenia o rezygnacji beneficjent może ułatwić sobie, korzystając z przygotowanego przez nas wzoru rezygnacji z dofinansowania. Warto pamiętać przy tym, że osoba, która otrzymała dofinansowanie, nigdy nie może wypowiedzieć takiej umowy w trybie natychmiastowym. Zawsze obowiązuje ją pewien okres wypowiedzenia, najczęściej miesięczny.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja z dofinansowania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-z-dofinansowania-wzor
Rezygnacja z dofinansowania - wzór
17