Rezygnacja ze stanowiska Dyrektora Szkoły – wzór pisma

17 

Aby dyrektor mógł zostać odwołany ze swojego stanowiska, konieczne jest złożenie przez niego rezygnacji. Rezygnacja ze stanowiska dyrektora szkoły nie musi przyjmować formy pisemnej, ale warto zachować ją dla celów dowodowych. Oświadczenie o rezygnacji nie musi zawierać także przyczyny rezygnacji i nie może być przez kogokolwiek kwestionowane.

Rezygnację ze stanowiska dyrektora szkoły kierujący placówką składa na ręce organu prowadzącego, czyli wójta, burmistrza, prezydenta miasta, zarządu powiatu lub zarządu województwa.

Złożenie rezygnacji ze stanowiska dyrektora szkoły sprawia, że organ ten odwołuje kierującego placówką z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia jest liczony w pełnych miesiącach, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu odwołania – nie rezygnacji.

Przepisy nie określają, jakie elementy powinna zawierać rezygnacja dyrektora. W związku z tym przyjmuje się, że wystarczające jest zawarcie w niej odpowiedniego oświadczenia woli i podpisu dyrektora. Pismo można przygotować w prosty sposób, wypełniając gotowy wzór rezygnacji ze stanowiska dyrektora szkoły.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze stanowiska Dyrektora Szkoły – wzór pisma”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-stanowiska-dyrektora-szkoly-wzor-pisma
Rezygnacja ze stanowiska Dyrektora Szkoły - wzór pisma
17