Wzór pismo do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska Wicedyrektora

17 

Nauczyciela na stanowisko wicedyrektora powołuje dyrektor szkoły, jednak musi on zasięgnąć uprzednio opinii organu prowadzącego, rady szkoły i rady pedagogicznej. Pismo do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora ma na celu uzyskanie takiej opinii. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór pisma do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak przygotować pismo do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora?

Dyrektor szkoły do sporządzenia wniosku o opinię w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora może użyć nasz gotowy do wypełnienia wzoru pisma do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora. Druk uwzględnia podstawę prawną takiego dokumentu, czyli art. 64 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, który brzmi następująco:

1.  Jeżeli w szkole utworzono stanowisko wicedyrektora lub inne stanowiska kierownicze, powierzenia tych stanowisk i odwołania z nich dokonuje dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły oraz rady pedagogicznej.

Przykładowe pismo do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora powinno zawierać prośbę o wydanie pisemnego stanowiska w danej sprawie, a także termin na dokonanie tej czynności, ponieważ nie jest on określony w przepisach. Do dokumentu należy dołączyć:

  • kopię dyplomu nauczyciela powoływanego na stanowisko wicedyrektora,
  • opinię Rady Pedagogicznej, 
  • zgodę kandydata na przyjęcie stanowiska wicedyrektora,
  • życiorys kandydata. 

Jakie znaczenie ma opinia organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora?

Wypełniając wzór przykładowego pisma do organu prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska wicedyrektora, dyrektor wypełnia swój prawny obowiązek. Musi on bowiem współpracować z organem prowadzącym w zakresie powierzenia stanowiska wicedyrektora wybranemu nauczycielowi.

Przepisy nie mówią o tym, ile czasu organ prowadzący ma na wydanie swojej opinii. Co więcej, nie jest ona dla dyrektora wiążąca – negatywna opinia nie musi mieć wpływu na jego decyzję.

Niemniej jednak konieczne jest zasięgnięcie opinii przed powierzeniem nauczycielowi funkcji wicedyrektora, czyli skonsultowanie decyzji z organem prowadzącym. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór pismo do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska Wicedyrektora”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-pismo-do-organu-prowadzacego-w-sprawie-powierzenia-stanowiska-wicedyrektora
Wzór pismo do Organu Prowadzącego w sprawie powierzenia stanowiska Wicedyrektora
17