Rezygnacja ze szkoły zawodowej – wzór

17 

Naukę w szkole zawodowej rozpoczyna dziecko niepełnoletnie, natomiast kończy uczeń pełnoletni. W zależności od tego, na jakim etapie podjęta zostanie decyzja o rezygnacji ze szkoły zawodowej, odpowiednie pismo w tej sprawie składać będzie więc albo sam pełnoletni uczeń, albo jego opiekun prawny/rodzic. 

Co ważne, ponieważ obowiązek szkolny trwa do 18. roku życia, rezygnacja ze szkoły zawodowej może być całkowitą rezygnacją z dalszej edukacji – jeśli uczeń stał się pełnoletni. Częściej jednak rezygnacja składana jest w związku z chęcią zmiany placówki, do której uczeń uczęszcza. W takim przypadku równolegle składa się także wniosek o przyjęcie do innej, wybranej szkoły zawodowej czy do innej szkoły średniej.

Oświadczenie o rezygnacji z nauki musi przyjmować formę pisemną. Dokument można przygotować w oparciu o przygotowany przez nas wzór rezygnacji ze szkoły zawodowej pamiętając, że pismo należy złożyć potem w sekretariacie wraz z podbitą kartą obiegową. Rezygnacja ze szkoły wymaga uzasadnienia. Po jej akceptacji należy odebrać ze szkoły swoją dokumentację (dokumentację medyczną, świadectwo ukończenia klasy). 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rezygnacja ze szkoły zawodowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rezygnacja-ze-szkoly-zawodowej-wzor
Rezygnacja ze szkoły zawodowej - wzór
17