Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej Dyrektora Szkoły – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły to dokument niezbędny w procesie ubiegania się o stanowisko kierującego placówką. W treści takiego dokumentu kandydat na dyrektora opisuje swoje doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór życiorysu z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły, który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Jak napisać życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły?

Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły ma wyróżnić kandydaturę nauczyciela na tle innych, dlatego dokument warto zacząć niejako od końca, czyli od podsumowania swojej kariery zawodowej w kilku zdaniach, wyszczególniając największe osiągnięcia.

Samą treść życiorysu powinno tworzyć natomiast doświadczenie kandydata. Dokument musi skupiać się na karierze zawodowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, życiorys kandydata na dyrektora szkoły jest opisem stażu pracy pedagogicznej lub dydaktycznej, a także opisem pracy na stanowisku kierowniczym.

W życiorysie nie należy uwzględniać doświadczeń, które nie mają związku z pracą na stanowisku dyrektora. Dokument może wskazywać natomiast największe sukcesy zawodowe kandydata. Całą karierę należy opisywać w nim w odwrotnej kolejności – zaczynając od aktualnej pracy. 

Co warto wyszczególnić w życiorysie z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły?

Przykładowy życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej dyrektora szkoły poza doświadczeniem zawodowym powinien opisywać także wykształcenie i inne kwalifikacje kandydata.

Warto uwzględnić w nim przede wszystkim kompetencje twarde i miękkie, w tym ukończone kursy, certyfikaty, opanowane języki obce, cechy charakteru istotne na stanowisku kierowniczym, na przykład:

 • umiejętność nawiązywania pozytywnych relacji z uczniami, rodzicami i współpracownikami
 • umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów,
 • bardzo dobra organizacja pracy własnej i pracy własnej. 

W życiorysie jest też miejsce na opisanie swoich zainteresowań. Hobby uwzględnione w takim dokumencie musi jednak w jakiś sposób wiązać się z pracą dyrektora. Należy też pisać o nim w profesjonalny sposób. 

1 opinia dla Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej Dyrektora Szkoły – wzór

 1. Piotr Cebulski

  obszerny i pomocny przykład, mogę polecić bez wahania

  • Grzegorz Szwaciński

   Dziękujemy za pozytywną opinię!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zyciorys-z-opisem-przebiegu-pracy-zawodowej-dyrektora-szkoly-wzor
Życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej Dyrektora Szkoły - wzór
17