Ocena dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego – wzór

17 

Zgodnie z przepisami Karty nauczyciela, ocena dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego musi przyjmować formę pisemną i musi zawierać uzasadnienie. Ocena może być pozytywna lub negatywna. Należy obowiązkowo ująć w niej również pouczenie o możliwości wniesienia odwołania. 

Każda ocena dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego powinna zostać sporządzona w oparciu o schemat, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy takiej oceny. Są to między innymi dane nauczyciela, w tym posiadany stopień awansu zawodowego, a także informacja o opinii rady rodziców, której dyrektor zasięga obowiązkowo. 

Warto pamiętać, że ocena dorobku zawodowego dotyczy stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego pedagoga, dlatego jeśli nauczyciel nie przestrzegał, na przykład, przepisów BHP, ale nie wpłynęło to na realizację jego planu rozwoju zawodowego, nie należy ujmować tego w swojej ocenie. Do przygotowania pisma dyrektor może wykorzystać nasz wzór oceny dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego, który ułatwia prawidłowe sporządzenie oceny w formie pisemnej. 

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ocena dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ocena-dorobku-zawodowego-nauczyciela-dyplomowanego-wzor
Ocena dorobku zawodowego nauczyciela dyplomowanego - wzór
17