Informacja o dziecku dla potrzeb sądu – wzór

17 

Szkoła ma obowiązek współpracować z takimi organami państwowymi, jak sądy czy ośrodki pomocy społecznej. Jeśli sąd występuje do dyrektora z wnioskiem o sporządzenie opinii na temat dziecka, szkoła musi wydać taką opinię w stosownym terminie. Najczęściej, sądy występują o wydanie opinii na temat dziecka w przypadku spraw związanych uregulowaniem kontaktów rodzica z dzieckiem czy też w sprawach dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej. 

Informacja o dziecku dla potrzeb sądu musi być konkretna i rzetelna. Zwykle ujmuje się w niej odpowiedzi na konkretne pytania, które sąd uwzględnił w swoim wniosku o wydanie opinii. Warto wspomnieć jednak, że informacja o dziecku do sądu może zostać sporządzona także z inicjatywy pedagoga lub dyrektora placówki, a wtedy należy opisać w niej przyczynę przygotowania takiego dokumentu, np. przejawy demoralizacji nieletniego. 

Ponieważ informacja o dziecku dla potrzeb sądu to oficjalne pismo, w którym nie może zabraknąć między innymi oznaczenia sądu rejonowego czy pisma, w odpowiedzi, na które sporządzana jest opinia, dokument warto przygotować w oparciu o nasz gotowy wzór informacji o dziecku dla potrzeb sądu. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Informacja o dziecku dla potrzeb sądu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

informacja-o-dziecku-dla-potrzeb-sadu-wzor
Informacja o dziecku dla potrzeb sądu - wzór
17