Przykładowa opinia o dziecku – wzór

17 

Opinia o dziecku wystawiana jest przez wychowawcę na wniosek rodziców, MOPSu czy sądu rodzinnego. Jest ona potrzebna między innymi w przypadku konieczności objęcia dziecka pomocą poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W zależności od celu sporządzenia opinii o dziecku treść takiego dokumentu może być nieco inna. Każda przykładowa opinia o dziecku będzie uwzględniała jednak podstawowe dane na temat ucznia, jak imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, czy oznaczenie klasy, do której uczęszcza dziecko. 

Opinia o dziecku odnosi się do kwestii związanych z nauką i zachowaniem ucznia. Uwzględnia zatem zarówno wyniki ze sprawdzianów czy przygotowanie do lekcji, jak i stosunek dziecka do nauczycieli i rówieśników. Co ważne, opinia o dziecku nie może być ogólnikowa. Należy sporządzać ją w sposób konkretny, z podaniem przykładów. 

Ponieważ szkoła ma obowiązek współpracować z takimi organami jak MOPS czy sąd rodzinny, wydanie opinii o dziecku jest obowiązkowe. Pismo można sporządzić w oparciu o nasz uniwersalny wzór opinii o dziecku.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykładowa opinia o dziecku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowa-opinia-o-dziecku-wzor
Przykładowa opinia o dziecku - wzór
17