17 zł
Poradnia psychologiczna udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i rodzicom czy nauczycielom. Jej zadaniem jest rozwiązywanie problemów związanych z wychowaniem i kształceniem dzieci oraz młodzieży. Jeśli uczeń wymaga skierowania do poradni psychologicznej, potrzebna jest opinia wystawiona przez wychowawcę, często w konsultacji z pedagogiem szkolnym lub innym specjalistą. Opinia o uczniu do poradni psychologicznej sporządzana jest zazwyczaj na wniosek rodzica.
Wychowawca ma obowiązek sporządzenia opinii o uczniu, kiedy z wnioskiem w takiej sprawie występuje rodzic lub sama placówka. Opinia o uczniu do poradni psychologicznej powinna zawierać opis dostrzeżonych trudności, a także podjętych już działań terapeutycznych i ich efektów.
Do przygotowania pisma wychowawca może wykorzystać przykłady opinii o uczniu do poradni psychologicznej, który uwzględnia podstawowe informacje o dziecku oraz opis spostrzeżeń nauczyciela. Warto pamiętać jednak, że opinia nie może bazować na ogólnych stwierdzeniach – wymaga wyjaśnień i przykładów.
.
Teresa Kuźnik –
Kilka przykładów do wyboru, polecam!