Opinia o uczniu do poradni psychologicznej – przykłady

(1 opinia klienta)

17 

Poradnia psychologiczna udziela pomocy zarówno dzieciom, jak i rodzicom czy nauczycielom. Jej zadaniem jest rozwiązywanie problemów związanych z wychowaniem i kształceniem dzieci oraz młodzieży. Jeśli uczeń wymaga skierowania do poradni psychologicznej, potrzebna jest opinia wystawiona przez wychowawcę, często w konsultacji z pedagogiem szkolnym lub innym specjalistą. Opinia o uczniu do poradni psychologicznej sporządzana jest zazwyczaj na wniosek rodzica. 

Wychowawca ma obowiązek sporządzenia opinii o uczniu, kiedy z wnioskiem w takiej sprawie występuje rodzic lub sama placówka. Opinia o uczniu do poradni psychologicznej powinna zawierać opis dostrzeżonych trudności, a także podjętych już działań terapeutycznych i ich efektów. 

Do przygotowania pisma wychowawca może wykorzystać przykłady opinii o uczniu do poradni psychologicznej, który uwzględnia podstawowe informacje o dziecku oraz opis spostrzeżeń nauczyciela. Warto pamiętać jednak, że opinia nie może bazować na ogólnych stwierdzeniach – wymaga wyjaśnień i przykładów. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Opinia o uczniu do poradni psychologicznej – przykłady

  1. Teresa Kuźnik

    Kilka przykładów do wyboru, polecam!

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-uczniu-do-poradni-psychologicznej-przyklady
Opinia o uczniu do poradni psychologicznej - przykłady
17