Przykładowa opinia o uczniu zdolnym – wzór

17 

Uczniowie zdolni to uczniowie o wzorowym zachowaniu, wybitnych wynikach w nauce, a także mogący pochwalić się dodatkowymi osiągnięciami, niestandardowymi pomysłami na rozwiązywanie problemów czy też nieprzeciętną wrażliwością, zwłaszcza w odniesieniu do własnych błędów. Opinia o uczniu zdolnym przygotowywana przez wychowawcę oraz w konsultacji z innymi nauczycielami najczęściej sporządzana jest na wniosek rodziców dziecka i ma na celu umożliwienie mu awansu na wyższy poziom nauczania czy uzyskanie wsparcia materialnego w formie stypendium. 

Przykładowa opinia o uczniu zdolnym rozpoczyna się od opisania sylwetki ucznia, czyli od podania jego danych osobowych. Następnie nauczyciel powinien odnieść się do rozwoju emocjonalnego, społecznego i poznawczego dziecka, wskazując, dlaczego uczeń został uznany za szczególnie zdolnego. Opinia o uczniu zdolnym często odnosi się również do dodatkowych sukcesów i aktywności ucznia, np. do udziału w olimpiadach i konkursach, do uczestnictwa w kołach zainteresowań, do obejmowania stanowiska przewodniczącego rady uczniów i tak dalej.

Sporządzając opinię o takim dziecku, warto wykorzystać przygotowany przez nas, gotowy wzór opinii o uczniu zdolnym, który podpowiada, do jakich kwestii należy odnieść się w tego typu piśmie. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykładowa opinia o uczniu zdolnym – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowa-opinia-o-uczniu-zdolnym-wzor
Przykładowa opinia o uczniu zdolnym - wzór
17