Opinia nauczyciela przedszkola o dziecku – wzór

17 

Edukacja wczesnoszkolna ma inny charakter niż edukacja na etapie szkoły podstawowej czy szkoły średniej, dlatego opinia nauczyciela przedszkola o dziecku znacząco różni się od opinii dotyczącej starszego ucznia. W przypadku przedszkolaków treść takiej opinii dotyczy w głównej mierze zachowania dziecka, jego relacji z rówieśnikami, sposobu reagowania na krytykę czy realizacji poleceń wydawanych przez nauczyciela.

Opinia nauczyciela przedszkola o dziecku może być potrzebna zarówno ośrodkowi pomocy społecznej, jak i poradni psychologiczno-pedagogicznej, która ma pomagać dzieciom z różnymi problemami rozwojowymi. Sporządza się ją najczęściej na wniosek samych rodziców, choć o wydanie opinii może wnioskować również MOPS czy sąd rodzinny. 

Ponieważ opinia o przedszkolaku jest w głównej mierze opisem codziennego zachowania dziecka, można z łatwością przygotować ją w oparciu o nasz wzór opinii nauczyciela przedszkola o dziecku. Przykładowa opinia ułatwia sporządzenie rzeczowego dokumentu, wolnego od ogólników. 

 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia nauczyciela przedszkola o dziecku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-nauczyciela-przedszkola-o-dziecku-wzor
Opinia nauczyciela przedszkola o dziecku - wzór
17