Opinia nauczyciela o dziecku – wzór

17 

Chociaż każdy uczeń jest inny, opinia nauczyciela o dziecku powinna odnosić się zawsze do podobnych aspektów związanych z nauką i zachowaniem. Opinię sporządza zwykle wychowawca dziecka lub inny nauczyciel, który spędza z uczniem dużo czasu. Dokument przygotowuje się na wniosek, na przykład rodziców, w konkretnym celu, na przykład dla poradni psychologiczno-pedagogicznej. Cel przygotowania opinii podpowiada nauczycielowi, do jakich kwestii powinien odnieść się w swoim piśmie. 

Należy pamiętać, że opinia nauczyciela o dziecku nie może być ogólnikowa. Wskazane jest stosowanie się w niej do następującej struktury treści: stwierdzenie, wyjaśnienie, przykład. Przykładowo, jeśli opinia zawiera stwierdzenie, że dziecko ma powolne tempo pracy, to należy wyjaśnić je poprzez wskazanie, że uczeń długo, wielokrotnie czyta polecenia czy zastanawia się nad sposobem realizacji zadania. 

Opinia o uczniu musi uwzględniać także kilka niezbędnych elementów formalnych, jak dane dziecka czy oznaczenie klasy, do której uczęszcza. Pismo można sporządzić zatem w oparciu o nasz wzór opinii nauczyciela o dziecku, wypełniając go odpowiednimi informacjami. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia nauczyciela o dziecku – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-nauczyciela-o-dziecku-wzor
Opinia nauczyciela o dziecku - wzór
17