Opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością

17 

Opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością to inaczej ocena funkcjonowania ucznia z niepełnosprawnością. Sporządzając taką opinię, należy pamiętać, że każda osoba z niepełnosprawnością intelektualną jest inna, ma inne możliwości i inne potrzeby.

Różne są także jej mocne i słabe strony, predyspozycje, ograniczenia czy zainteresowania. Z tego powodu opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością jest bardzo trudna do przygotowania – wymaga indywidualnego podejścia i oceny. 

Bardzo często zdarza się, że osoby z takim samym stopniem niepełnosprawności intelektualnej funkcjonują zupełnie inaczej. Wpływ na rozwój takiego dziecka ma bowiem nie tylko środowisko, w jakim przebywa, ale również sam nauczyciel i stosowane przez niego metody pracy z uczniem. Zatem opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością jest też po części opinią o nauczycielach, którzy sprawują nad takim dzieckiem opiekę. 

Ponieważ opinia o dziecku powinna być jak najbardziej rzeczowa i szczegółowa, warto przygotować ją na podstawie naszego wzoru opinii o dziecku z głęboką niepełnosprawnością. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-dziecku-z-gleboka-niepelnosprawnoscia
Opinia o dziecku z głęboką niepełnosprawnością
17