Opinia o dziecku z upośledzeniem umysłowym – wzór

17 

Uczeń z upośledzeniem umysłowym ma obniżoną zdolność koncentracji uwagi, łatwo rozprasza się, skupia się na krótko, ma też szczególne trudności ze skupieniem uwagi w przypadku zadań trudnych. Opinia o dziecku z upośledzeniem umysłowym nie jest łatwa do sporządzenia z uwagi na fakt, że musi odnosić się zarówno do indywidualnego przypadku, jak i do oceny ogólnej ucznia.

Do sporządzenia opinii o uczniu upośledzonym wychowawca może wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór opinii o dziecku z upośledzeniem umysłowym, który uwzględnia charakterystyczne objawy takiego upośledzenia, w tym trudności z koncentracją, słabą pamięć czy słabo rozwiniętą wyobraźnię. Najważniejsze w charakterystyce dzieci upośledzonych umysłowo jest jednak dokonanie indywidualnej oceny, jak daleko deficyt umysłowy przeszkadza uczniowi w przystosowaniu się do otoczenia i codziennych warunków życiowych. 

Warto pamiętać przy tym, że opinia o dziecku z upośledzeniem umysłowym nadal powinna uwzględniać również podstawowe elementy opinii uniwersalnej, jak dane dziecka oraz jego datę i miejsce urodzenia.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o dziecku z upośledzeniem umysłowym – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-dziecku-z-uposledzeniem-umyslowym
Opinia o dziecku z upośledzeniem umysłowym - wzór
17