Opinia o uczniu zdolnym – wzór

17 

Dziecko zdolne to uczeń, który wyróżnia się wzorowym zachowaniem i ma najwyższe oceny z przedmiotów szkolnych. W rozumieniu psychologicznym o zdolnym uczniu mówi się w przypadku dzieci, które posiadają wysoki iloraz inteligencji, mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami, potrafią oderwać się od utartych schematów, mają pomysły dotyczące nowych rozwiązań starych problemów. Opinia o uczniu zdolnym przygotowywana jest między innymi w celu przyznania uczniowi dodatkowego stypendium.

Ucznia zdolnego można opisać w odniesieniu do jego cech psychologicznych, jak poziom inteligencji, cechy charakteru, zdolności specjalne lub w odniesieniu do jego cech psychopedagogicznych, czyli do osiągnięć ucznia. Opinia o uczniu zdolnym będzie uwzględniała zatem jego rozwój poznawczy, emocjonalny i zachowanie.

Do sporządzenia opinii wychowawca może wykorzystać wzór opinii o uczniu zdolnym, który ma nieco inny schemat niż uniwersalna opinia o dziecku, ponieważ odnosi się również do dodatkowych aktywności czy zaleceń związanych z udzielaniem pomocy dzieciom szczególnie uzdolnionym.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o uczniu zdolnym – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-uczniu-zdolnym-wzor
Opinia o uczniu zdolnym - wzór
17