Opinia o dziecku do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

17 

Opinia o dziecku do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej sporządzana jest z reguły na wniosek rodziców ucznia, lecz nie zawsze. Jej celem jest wskazanie dostrzeżonych problemów rozwojowych, jak zaburzenia koordynacji ruchowej, mała precyzja ruchów, wolne tempo pracy i tym podobne.  

Opinię o dziecku sporządza zwykle wychowawca lub nauczyciel specjalistyczny (np. logopeda), uwzględniając w niej także ocenę ucznia z perspektywy innych nauczycieli czy rówieśników. Każdy wzór opinii o dziecku do poradni psychologiczno-pedagogicznej zawiera przede wszystkim podstawowe dane dziecka – imię, nazwisko, klasa, data urodzenia oraz cel sporządzenia opinii. 

Należy pamiętać, że opinia o dziecku do poradni psychologiczno-pedagogicznej nie powinna być ogólnikowa. Pismo musi zawierać konkretne sformułowania, poparte przykładami zachowań dziecka. Opinia może odnosić się między innymi do sposobu realizacji zleconych dziecku zadań, do kultury osobistej, do zachowania dziecka w stosunku do rówieśników, do zachowania dziecka w czasie wolnym od zajęć, do sposobu, w jaki dziecko mówi, bawi się, chodzi czy pisze. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o dziecku do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-dziecku-do-poradni-psychologiczno-pedagogicznej
Opinia o dziecku do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
17