Opinia pedagogiczna o uczniu – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Opinię pedagogiczną o uczniu wydaje się zwykle na wniosek rodziców skierowany do dyrektora. Nauczyciel – najczęściej wychowawca – ma 7 dni na sporządzenie takiego dokumentu. Najprościej jest zatem przygotować go w oparciu o wzór opinii pedagogicznej o uczniu. Duże znaczenie ma jednak cel wystawienia opinii, ponieważ nieco inny wydźwięk ma opinia dla poradni psychologiczno-pedagogicznej, a inny opinia o uczniu dla MOPS czy sądu rodzinnego. 

Każda opinia pedagogiczna o uczniu rozpoczyna się od przedstawienia dziecka, czyli od podania jego danych osobowych i określenia, do której klasy uczęszcza uczeń. Później nauczyciel przechodzi kolejno do kwestii związanych z rozwojem fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym dziecka. W przypadku uczniów starszych opinia zawiera odniesienia do uzyskiwanych wyników w nauce. 

Warto pamiętać, że opinia pedagogiczna o uczniu nie może być ogólnikowa. Należy sporządzać ją zgodnie ze schematem: stwierdzenie, wyjaśnienie, przykład. Jest to szczególnie istotne w przypadku opinii negatywnych. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (1)

.

1 opinia dla Opinia pedagogiczna o uczniu – wzór

  1. Janina Dobrzyńska

    polecam dokument

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-pedagogiczna-o-uczniu-wzor-przyklad
Opinia pedagogiczna o uczniu - wzór
17