Opinia nauczyciela wychowawcy o uczniu – wzór

17 

Wychowawca najczęściej sporządza opinię o uczniu kierowanym do poradni psychologiczno-pedagogicznej, na wniosek rodziców dziecka. Taką opinię powinien przygotować obowiązkowo, odnosząc się w niej do problemów rozwojowych, jakie zaobserwował u dziecka, a także do kwestii związanych z już udzieloną uczniowi pomocą i jej efektami. 

Opinia nauczyciela wychowawcy o uczniu – w zależności od etapu edukacji, na którym dziecko się znajduje – może uwzględniać nieco inne elementy. Przy dokonywaniu takiej oceny nauczyciel powinien odnieść się odpowiednio do kwestii związanych z rozwojem fizycznym, emocjonalnym czy społecznym dziecka. Ważne jest, aby opinia nauczyciela wychowawcy o uczniu zawierała zawsze stwierdzenia, wyjaśnienia i przykłady – nie ogólniki. 

Sporządzenie opinii o uczniu nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza dla pedagogów niedoświadczonych, dlatego warto wspomnieć, że tego typu opinię można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór – wzór opinii nauczyciela wychowawcy o uczniu, który rozpoczyna się od podania danych osobowych opiniowanego dziecka.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia nauczyciela wychowawcy o uczniu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-nauczyciela-wychowawcy-o-uczniu
Opinia nauczyciela wychowawcy o uczniu - wzór
17