Przykłady opinii wychowawcy klasy o uczniu

17 

Wychowawca klasy może sporządzać opinię o uczniu na potrzeby poradni psychologiczno-pedagogicznej, policji, MOPS, GOPS czy sądu rodzinnego. Przykładowa opinia wychowawcy klasy o uczniu będzie różniła się w zależności od tego, na jakim etapie edukacji znajduje się dziecko oraz w jakim celu (z jakiego powodu) jest sporządzana. Każda opinia powinna uwzględniać jednak podstawowe dane osobowe dziecka. Wychowawca musi również sporządzić ją w wyznaczonym przez dyrektora terminie – zazwyczaj 7 dni. 

Przykłady opinii wychowawcy klasy o uczniu odnoszą się do rozwoju fizycznego, społecznego, emocjonalnego i poznawczego dziecka. Mogą wspominać o osiąganych wynikach w nauce, o przygotowaniu do zajęć, o wyglądzie dziecka czy o jego relacjach z rówieśnikami. Wychowawca ma też prawo umieścić w swojej opinii spostrzeżenia innych nauczycieli. 

Przykładowa opinia wychowawcy klasy o uczniu musi być szczegółowa i konkretna, nieogólnikowa. Każde stwierdzenie na temat dziecka należy w niej wyjaśnić i uzasadnić, podając konkretny przykład jego zachowania.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykłady opinii wychowawcy klasy o uczniu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przyklady-opinii-wychowawcy-klasy-o-uczniu
Przykłady opinii wychowawcy klasy o uczniu
17