Opinia o pracowniku do sądu – wzór

17 

Opinia o pracowniku zwykle wystawiana jest na jego własny wniosek. Dotyczy to również opinii o pracowniku do sądu. Jeśli opinia o pracowniku wystawiana jest w momencie zakończenia współpracy z danym pracodawcą i ma służyć łatwiejszemu znalezieniu nowej pracy, pracodawca skupia się w niej na aspektach związanych ze sferą zawodową, jak osiągnięcia czy kwalifikacje pracownika.

Natomiast opinia o pracowniku do sądu może nawiązywać również do cech charakteru osoby zatrudnionej, ponieważ służy zwykle wydaniu orzeczenia sądowego korzystniejszego dla pracownika. Opinia o pracowniku do sądu najczęściej wiąże się ze sprawami rodzinnymi. Jej celem może być między innymi przywrócenie pracownikowi praw rodzicielskich czy też ustanowienie korzystnych dla niego zasad realizacji kontaktów z dzieckiem po rozwodzie.

Przygotowując taką opinię, pracodawca może odnieść się zatem nie tylko do sposobu wykonywania poleceń służbowych przez pracownika, ale również do jego relacji ze współpracownikami. W odpowiedzi na prośbę pracownika przełożony może wykorzystać nasz wzór opinii o pracowniku do sądu, który ułatwia sporządzenie wartościowej opinii. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o pracowniku do sądu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-pracowniku-do-sadu-wzor
Opinia o pracowniku do sądu - wzór
17