Opinia o rodzinie do sądu – wzór

17 

Opinię o rodzinie do sądu sporządza najczęściej OPS, ale o przygotowanie takiego pisma sąd rodzinny może poprosić również szkołę czy nawet pracodawcę jednego z rodziców. W opinii powinny zostać zawarte informacje dotyczące ogólnej sytuacji rodziny, relacji jej członków, sposobu funkcjonowania rodziny w społeczeństwie. Opinia o rodzinie do sądu wykorzystywana jest między innymi w sprawach rozwodowych, w sprawach o ustanowienie kuratora czy w sprawach dotyczących sprawowania opieki nad dziećmi (kontakty z dziećmi, prawa rodzicielskie).

Przykładowa opinia o rodzinie do sądu zawsze powinna rozpoczynać się od kilku podstawowych elementów formalnych, charakterystycznych dla pism sądowych. Należy podać w niej między innymi oznaczenie sądu i pisma, w którym organ ten poprosił o przygotowanie opinii na temat rodziny. 

Z kolei sama opinia o rodzinie do sądu musi odnosić się między innymi do historii rodziny, jej sytuacji mieszkaniowej i finansowej, a także do relacji między członkami rodziny – w takim stopniu, w jakim osoba sporządzająca opinię ma wiedzę na ten temat.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o rodzinie do sądu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-rodzinie-do-sadu-wzor-pdf-doc-przyklad
Opinia o rodzinie do sądu - wzór
17