Wzór rezygnacji ze stanowiska kierownika

17 

Zajmowanie kierowniczego stanowiska często wiąże się nie tylko z wyższym wynagrodzeniem, ale również z większą odpowiedzialnością i większą liczbą obowiązków (nadgodziny, wyjazdy służbowe). Każdy pracownik ma prawo zrezygnować z takiej funkcji, choć decyzję w tej sprawie ostatecznie zawsze podejmuje przełożony. Rezygnacja ze stanowiska kierownika powinna zostać zatem starannie uzasadniona, aby przekonać pracodawcę do jej zaakceptowania.

Jeśli rezygnacja ze stanowiska kierownika zostanie przyjęta przez pracodawcę, strony mogą zawrzeć porozumienie, czyli aneks do umowy o pracę zmieniający stanowisko pracy zajmowane przez pracownika. W przeciwnym razie jedynym rozwiązaniem będzie wypowiedzenie umowy i złożenie propozycji zawarcia nowego kontraktu na innych warunkach.

Warto pamiętać, że choć rezygnacja ze stanowiska kierowniczego może przyjmować nawet formę ustną, to zawsze bezpieczniej jest przygotować ją na piśmie, choćby w oparciu o nasz wzór rezygnacji ze stanowiska kierowniczego, który będzie pełnił rolę dowodową.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór rezygnacji ze stanowiska kierownika”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-rezygnacji-ze-stanowiska-kierownika
Wzór rezygnacji ze stanowiska kierownika
17