Skarga na kierownika sklepu – wzór

17 

Skargę na kierownika sklepu może złożyć aktualny lub były pracownik, klient, związki zawodowe lub inne osoby – nawet anonimowe. Skarga na przełożonego/pracodawcę powinna zostać skierowana do Państwowej Inspekcji Pracy. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór skargi na kierownika sklepu – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jak napisać skargę na kierownika sklepu?

Kierownik sklepu jest przełożonym dla osób zatrudnionych w danym miejscu pracy, ale odpowiada również przed klientami. Skargę na jego zachowanie, zaniechania lub podejmowane działania może wnieść zatem zarówno pracownik, jak i konsument.

Dokument warto przygotować w oparciu o wzór skargi na kierownika sklepu, adresowany do PIP. Pismo musi spełniać pewne wymogi formalne. Powinno zawierać przede wszystkim dane osobowe skarżącego, adres sklepu i dane kierownika, a także rzeczowy opis sprawy.

Przykładowa skarga na kierownika sklepu może dotyczyć:

  • mobbingu,
  • niestosowania przepisów kodeksu pracy lub kodeksu cywilnego, np. w odniesieniu do terminów wypłaty wynagrodzenia, zasad rozliczania nadgodzin, 
  • niestosownego zachowania kierownika w stosunku do pracowników/klientów sklepu, itd. 

Skarga na kierownika powinna być pismem imiennym. Niepodanie danych osobowych może doprowadzić do pozostawienia pisma bez rozpatrzenia. Nie należy jednak obawiać się udostępnienia takich informacji przełożonemu – kierownik nie uzyska informacji o tym, kto wniósł na niego skargę, jeśli skarżący sam nie wyrazi na to zgody.

Czym może skutkować skarga na kierownika sklepu?

Po wypełnieniu druku skargi na kierownika sklepu i złożeniu dokumentu w PIP inspektor pracy powinien rozpatrzyć takie pismo w ciągu maksymalnie 30 dni. Jego obowiązkiem jest wyjaśnić sprawę i w razie potrzeby przeprowadzić kontrolę w miejscu pracy.

Następnie Państwowa Inspekcja Pracy powinna odnieść się do skargi, czyli przygotować odpowiedź na pismo, w której wskaże skarżącemu sposób załatwienia sprawy.

PIP może – jeśli skarga okaże się zasadna – ukarać kierownika sklepu na przykład karą grzywny, a także nakazać mu podjęcie konkretnych działań, wynikających z przepisów prawa pracy lub kodeksu cywilnego. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na kierownika sklepu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-kierownika-sklepu-wzor
Skarga na kierownika sklepu - wzór
17