Aneks do umowy o pracę na czas określony – wzór

17 

Aneksem nie można przedłużyć okresu obowiązywania umowy o pracę podobnie, jak nie wolno wprowadzać z jego pomocą zapisów niezgodnych z przepisami kodeksu pracy. Aby zmienić umowę o pracę z umowy na czas określony na umowę na czas nieokreślony, należy zawrzeć z pracownikiem nową umowę, uprzednio rozwiązując tę poprzednią. 

Z pomocą aneksu dozwolone jest wprowadzanie zmian w warunkach świadczenia pracy na podstawie umowy zawartej na czas określony. Aneksowanie wymaga sporządzenia dokumentu, który zostanie podpisany przez pracownika i pracodawcę. Aneks do umowy może dotyczyć zmian w zakresie warunków pracy i płacy, w tym między innymi godzin świadczenia pracy, wymiaru etatu czy stanowiska pracy. 

Aneks do umowy o pracę na czas określony powinien przyjmować taką samą formę, jak sama umowa o pracę – formę pisemną. Dokument musi wskazywać na to, jakiej umowy dotyczy oraz jakie zmiany wprowadza. Jeśli aneks nie wskazuje, od kiedy obowiązują jego postanowienia, przyjmuje się, że wprowadzone zmiany wchodzą w życie z momentem podpisania dokumentu przez pracodawcę i pracownika.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę na czas określony, klikając poniższy przycisk:

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę na czas określony – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-na-czas-okreslony-wzor
Aneks do umowy o pracę na czas określony - wzór
17