Aneks do umowy o pracę – Zmiana etatu – wzór

17 

Zmiana etatu na pełny, ½, ¼ czy ⅛ powinna zostać udokumentowana za pomocą odpowiedniej umowy lub aneksu. Ponieważ wymiar czasu pracy to jeden z warunków świadczenia pracy, wszelkie zmiany w tym zakresie należy wprowadzać w sposób formalny, ujmując je w umowie o pracę.

Można dokonać tego nie tylko poprzez jej rozwiązanie i zawarcie nowej umowy, ale również za pomocą aneksowania. Aneks – porozumienie zmieniające – muszą podpisać obie strony umowy, czyli pracownik i pracodawca. 

Aneks do umowy o pracę dot. zmiany etatu musi przyjmować taką samą formę, jak umowa o pracę – formę pisemną. Wymagane jest ujęcie w nim wszystkich niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron umowy o pracę, dane umowy, której dotyczy czy opis wprowadzanych zmian. Jeśli aneks do umowy nie podaje terminu, w którym opisywane zmiany wchodzą w życie, przyjmuje się, że jest nim termin podpisania dokumentu. 

Należy pamiętać, że aneks do umowy o pracę zmieniający etat można zawrzeć tylko za zgodą pracodawcy i pracownika, czyli najczęściej na wniosek jednego z tych podmiotów i za zgodą drugiego podmiotu. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy o pracę zmieniającego etat, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy o pracę – Zmiana etatu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-o-prace-zmiana-etatu-wzor
Aneks do umowy o pracę - Zmiana etatu - wzór
17