Wzór wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego

17 

Jak napisać wniosek o umorzenie zadłużenia czynszowego? Najemca niebędący w stanie uregulować zaległego czynszu, może wystąpić z wnioskiem o umorzenie długu. Należy jednak mieć na uwadze, iż to wyłącznie w gestii wynajmującego pozostaje decyzja o przychyleniu się do takiej prośby.

Krokiem, jaki powinien podjąć najemca liczący na zniesienie obowiązku zapłaty zobowiązań, jest sporządzenie wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego.

Ustawodawca nie przewidział konkretnej formy dla tego pisma, niemniej jednak powinny się w nim znaleźć takie formalne składowe jak oznaczenie umowy najmu oraz jest stron. Najważniejszy element wniosku stanowi dokładny opis długu oraz zwrócenie się z prośbą o jego umorzenie, którą trzeba przekonująco uzasadnić.

Jako argumenty mogą tu posłużyć: utrata źródeł utrzymania czy konieczność przeznaczania ogółu posiadanych środków na zaspokajanie podstawowych potrzeb swoich oraz rodziny. Do wniosku należy załączyć dokumenty potwierdzające opisane w nim okoliczności.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego, który pobierzesz poniżej.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-wniosku-o-umorzenie-zadluzenia-czynszowego
Wzór wniosku o umorzenie zadłużenia czynszowego
17