Wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego

17 

Mieszkaniem komunalnym określa się lokal stanowiący własność gminy, który powstał na potrzeby osób w trudnej sytuacji materialnej. By móc się o nie ubiegać, należy spełnić określone wymogi ustalane indywidualnie przez poszczególne organy samorządowe. Osoba kwalifikująca się do przydziału lokalu na ich podstawie musi dodatkowo złożyć wniosek o przydział mieszkania komunalnego w urzędzie gminy.

Pismo takie powinno zawierać elementy formalne, takie jak dane wnioskodawcy oraz wskazanie odbiorcy czy podpis, jednak jego najistotniejszą częścią jest zwrócenie się z prośbą o przyznanie lokalu oraz jej przekonujące uzasadnienie.

W tym należy dokładnie opisać swoją sytuację materialną oraz rodzinną (włączając podanie danych identyfikacyjnych wszystkich członków gospodarstwa domowego), a także scharakteryzować obecne warunki mieszkaniowe. Warto wspomnieć o takich kwestiach jak zły stan techniczny lokalu, nieodpowiednie warunki sanitarne, nieodpowiadający potrzebom metraż czy za wysokie koszty utrzymania.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-uzasadnienia-wniosku-o-przydzial-mieszkania-komunalnego
Wzór uzasadnienia wniosku o przydział mieszkania komunalnego
17