Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór

17 

Podnajem stanowiska fryzjerskiego zalicza się do podnajmów lokalu użytkowego. Polega on na tym, że osoba korzystająca np. z salonu fryzjerskiego na podstawie umowy najmu udostępnia jego część osobie trzeciej w zamian za ustalony czynsz.  Tego typu działania są możliwe jedynie pod warunkiem zgody właściciela lokalu – może ona zostać wyrażona bezpośrednio w umowie najmu lub w osobnym oświadczeniu.

W razie oddania lokalu w podnajem zarówno najemca, jak i osoba trzecia są odpowiedzialni wobec wynajmującego za to, żeby lokal używany był zgodnie z jego przeznaczeniem oraz postanowieniami umowy najmu.

Umowa podnajmu co do zasady powinna przyjąć formę pisemną. Należy w niej zawrzeć przede wszystkim takie elementy jak: wskazanie stron umowy, opis przedmiotu najmu, określenie przeznaczenia lokalu, podanie wysokości czynszu, zasad rozliczania pozostałych opłat oraz terminu płatności zobowiązań, a także określenie czasu trwania umowy i zasad jej rozwiązania. W piśmie warto ponadto uregulować kwestie związane z kaucją, karami umownymi czy możliwością wprowadzania zmian w lokalu.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór umowy podnajmu stanowiska fryzjerskiego, który pobierzesz poniżej:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-podnajmu-stanowiska-fryzjerskiego-wzor
Umowa podnajmu stanowiska fryzjerskiego wzór
17