Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu czynszu wzór

17 

Jak napisać prośbę o rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu czynszu? Obowiązkiem najemcy jest regularne uiszczanie czynszu w zamian za możliwość użytkowania lokalu. Niewywiązanie się z tej powinności skutkuje powstaniem długu, który wymaga spłaty. Jeżeli z ważnych względów jest ona utrudniona, najemca może poprosić o rozłożenie zadłużenia czynszowego na raty.

Wierzyciel ma prawo decydować o sposobie dochodzenia swoich praw od dłużnika. Z tego względu może – należy jednak podkreślić, że nie musi – zgodzić się, by zobowiązanie zostało rozłożone na raty.  Najczęściej robi to w odpowiedzi na wystosowany przez drugą stronę pisemny wniosek o takie rozwiązanie.

W treści pisma kierowanego do wynajmującego powinna zostać zawarta informacja dotycząca wysokości długu oraz prośba o rozłożenie go na raty. Należy ją odpowiednio uargumentować, np. powołując się na trudną sytuację finansową – w tym miejscu warto zaznaczyć, że przywołane okoliczności trzeba udowodnić za pomocą stosownych załączników. We wniosku nie może zabraknąć również oznaczenia danej umowy najmu oraz wskazania jej stron.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór prośby o rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu czynszu, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: , , ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu czynszu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-rozlozenie-na-raty-zadluzenia-z-tytulu-czynszu-wzor
Prośba o rozłożenie na raty zadłużenia z tytułu czynszu wzór
17