Zaliczka na wynajem mieszkania wzór

17 

Jak napisać umowę rezerwacyjną, w której uwzględniona została zaliczka na wynajem mieszkania? Umowa rezerwacyjna najmu to rodzaj porozumienia stron, które na celu zabezpieczenie praw osoby zainteresowanej do wynajęcia danego lokalu w późniejszym terminie. Jej typowym elementem jest opłata rezerwacyjna mogąca przybierać formę zadatku lub zaliczki.

Zaliczka nie pełni funkcji odszkodowawczej – jest zwracana wpłacającemu w tej samej kwocie, jeżeli nie dojdzie do zawarcia najmu. Nie ma przy tym znaczenia, która strona zrezygnowała z umowy. Opłata tego typu nie stanowi większego zobowiązania ani dla potencjalnego wynajmującego, ani dla najemcy. W przypadku wykonania właściwej umowy jest wpłacana na poczet czynszu lub kaucji za mieszkanie.

Decydując się na wprowadzenie zaliczki jako elementu umowy rezerwacyjnej, należy tę kwestię uregulować odpowiednimi zapisami w treści samej umowy. Musi ona wówczas informować o wysokości opłaty oraz sposobie jej wpłacenia. W piśmie nie może również zabraknąć informacji o tym, co stanie się z uiszczonymi środkami w zależności od tego, czy właściwa umowa najmu zostanie zawarta czy też nie.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór, w którym uwzględniona została zaliczka na wynajem mieszkania. Pobierzesz go poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zaliczka na wynajem mieszkania wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zaliczka-na-wynajem-mieszkania-wzor
Zaliczka na wynajem mieszkania wzór
17